FAQ

 • Jak działa myTaste.pl?
  myTaste.pl zawiera przepisy z największych stron kulinarnych w Polsce oraz przepisy od blogerów, którzy rejestrując swój blog dodają przepisy do naszego indeksu. Przepisy te pobierane są za pomocą kanału RSS. Odwiedzający myTaste.pl szukjąc przepisów w rezultacie otrzymują przepisy z największych stron kulinarnych w Polsce oraz blogów o tematyce kulinarnej. Klikając na wybrany przepis przechodzi się na stronę bądź blog z danym przepisem. Innymi słowy myTaste.pl to zaawansowana wyszukiwarka przepisów kulinarnych.
 • Dlaczego miałbym dołączyć mój blog do myTaste.pl?
  myTaste.pl to dodatkowy sposób na zdobycie wartościowych odwiedzin na Twoją stronę internetową. Wielu z naszych użytkowników wchodzi najpierw na myTaste.pl w poszukiwaniu jakichkolwiek przepisów kulinarnych.
 • Czym jest widget, który chcecie abym dodał na mojego bloga?
  Widget zawiera kod html, który pozwala nam naliczać liczbę unikalnych odwiedzin na Twoim blogu, dzięki czemu Twój blog znajdzie się na liście Top Blogi. Dodanie widgetu nie jest obowiązkowe. Bez widgetu będziemy również indeksować przepisy z Twojego bloga. Jednak musi on być dodany, aby Twój blog znalazł się na liście Top Blogi. Widget zawiera również link do Znajdzprzepisy.pl, aby odwiedzający Twojego bloga mogli do nas trafić.
 • Jeśli dodam swój blog na myTaste.pl, czy użyjecie mojej treści?
  Tak, w pewnym stopniu musimy. Używamy tytułu, małą zawartość oraz pierwsze zdjęcie przepisu, aby przedstawić naszym użytkownikom jak najlepszy rezutlat wyszukiwań. Wszystkie te informacje pobieramy z kanału RSS Twojego bloga i wtedy odsyłamy naszych użytkowników bezpośrednio na wpis z przepisem na Twoim blogu. Nigdy nie używamy całej treści Twojego przepisu, użytkownik musi wejść na Twojego bloga, aby przeczytać cały przepis.
 • Co mam zrobić jeśli zauważę, że przepisy z mojego bloga znajdują się na waszej stronie bez mojej zgody?
  Jeśli znajdziesz materiały należące do Ciebie, które są wykorzystywane przez innych bez Twojej zgody, zgłosimy ten przypadek do wydawcy strony internetowej lub blogu, gdzie znajdują się Twoje bezprawnie wykorzystywane materiały. W witrynie MyTaste wstawiamy jedynie łącza do przepisów innych osób i nie możemy przyjąć odpowiedzialności prawnej za zawartość witryn zewnętrznych. Aby skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za publikację Twoich materiałów bez Twojej zgody, radzimy kliknąć „Wyświetl przepis” w witrynie MyTaste i poszukać danych kontaktowych do tej osoby w witrynie, do której nastąpi przekierowanie (tj. która opublikowała te materiały).
 • Czy w każdej chwili mogę usunąć swój blog ze strony myTaste.pl?
  Tak, oczywiście. Wystarczy tylko, że wyślesz e-mail do nas na adres info@mytaste.pl z informacją iż nie chcesz już dłużej, aby Twoje przepisy znajdowały się w naszym indeksie.
 • Dlaczego nie zostały pobrane wszystkie przepisy z mojego bloga?
  Indeksujemy tylko te przepisy, które znajdują się na kanale RSS na Twoim blogu. Jeżeli chcesz, abyśmy indeksowali więcej Twoich przepisów kulinarnych, musisz jedynie zmienić ustawienia dla Twojego kanału RSS na blogu tak, aby zawierał on więcej wpisów. Gdy już do zrobisz, wtedy możemy zacząć indeksować większą ilość przepisów bądź wszystkie Twoje przepisy z bloga. Powiadom nas (info@mytaste.pl), jeżeli zrobisz poważniejsze zmiany w ustawieniach kanału RSS na swoim blogu.